Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Ako začať tvoriť obrazy

Diamantové maľovanie je kreatívny koníček a nový trend v kreatívnom trávení voľného času. Diamantové maľovanie obrazov je forma umenia, ktorá umožní každému stať sa profesionálnym umelcom a nie sú potrebné žiadne skúsenosti. Ide o vytváranie obrazov pomocou diamantov, ktoré vyzerajú ako malé kamienky a ktoré sa lepia na plátno. Postupne lepíte jednotlivé diamanty na plátno a vytvárate originálne umelecké dielo. Výsledkom sú vizuálne oslnivé mozaikové diamantové obrazy, ktoré sa trblietajú, lesknú a žiaria!

Je to skvelý koníček, pri ktorom si môžete oddýchnuť. Akonáhle obraz dokončíte, môžete si ho zavesiť v akejkoľvek miestnosti a stane sa z neho krásna dekorácia.

Diamantové maľovanie je veľmi jednoduché a zvládne ho každý. Dostanete sadu, ktorá obsahuje všetko, čo budete potrebovať. Pripravíte si samolepiace plátno s predtlačeným motívom, na ktoré budete lepiť diamanty. Ďalej si pripravíte z našej sady pero, misku na naberanie diamantov, voskovú hmotu pre ľahké uchopenie diamantov a vrecká s diamantmi. Každý sáčok má unikátny symbol a tento symbol je tiež na plátne. Vyberte si na plátne symbol, ktorým chcete začať a nájdite si sáčok so zodpovedajúcim symbolom. Diamanty z vrecka vysypte do misky na diamanty. Vezmite pero, naberte perom malé množstvo voskovej hmoty a potom naberte perom diamant. Umiestnite diamant pomocou pera na zodpovedajúci symbol na plátne. Postup opakujte, kým nebudete mať na plátne umiestnené všetky diamanty pre všetky symboly. Sledujte, ako vzniká vaše originálne majstrovské dielo. Podrobné pokyny nájdete aj v našom tlačenom návode, ktorý je súčasťou každej sady.

Pozrite si video, čo je diamantová maľba

Postupujte podľa nášho podrobného návodu a vytvorte si krásny obraz diamantového maľovania

1

Pripravte si sadu diamantového maľovania. Súčasťou sady sú malé vrecká s diamantmi.

2

Na každom malom sáčku s diamantmi je kód. Súčasťou sady sú ďalej znovupoužiteľné vrecká a lepítka so symbolmi.

3

Nájdite si na plátne kód a symbol. Potom si nájdite kód na malom sáčku a diamanty presypte do znovupoužiteľného vrecka a prilepte správny symbol. Znovupoužiteľné vrecká je možné ľahko uzavrieť a používať opakovane. Orientácia podľa symbolov na znovupoužiteľných vreckách je pohodlnejšia a rýchlejšia.

4

Odlepte kúsok priehľadnej fólie zo samolepiaceho plátna.

5

Vyberte si symbol, ktorým chcete začať a na ktorý chcete prilepiť diamanty.

6

Nájdite si symbol v legende na plátne.

7

Nájdite vrecko so symbolom, ktorý zodpovedá symbolu na plátne.

8

Nasypte diamanty z vrecka do misky na naberanie diamantov.

9

Vezmite pero a naberte koncom pera voskovú hmotu.

10

Pomocou pera naberte diamant z misky. Vždy perom uchopte diamant za jeho špičku, aby ste mohli na plátno prilepiť diamant guľatou spodnou stranou.

11

Umiestnite diamant na zodpovedajúci symbol na plátne.

12

Až budete hotoví, zarámujte si svoje majstrovské dielo a zaveste si ho na stenu.

TIPY navyše

  • Pre začiatočníkov je vhodnejší menší rozmer obrazu 40x50 cm. Vyberte si motív, ktorý sa vám páči a ten si objednajte.
  • Než začnete tvoriť obraz diamantového maľovania, pripravte si všetky položky zo sady a upracte si pracovný priestor.
  • Plátno by malo byť umiestnené na väčšom rovnom povrchu, aby sa vám dobre pracovalo.
  • Neodlepujte priehľadnú fóliu z celého plátna naraz. Pokiaľ by ste celú fóliu odlepili z plátna, potom sa môže prach a nečistoty dostať na lepkavú vrstvu plátna. Priehľadnú fóliu odporúčame postupne odlepovať, ako budete postupne lepiť diamanty na plátno.
  • Odporúčame začať lepiť diamanty v hornej časti. Keď budete začínať v hornej časti a potom pokračovať ďalej, plátno nebude kĺzať po povrchu, na ktorom pracujete.
  • Ak sa náhodou pomýlite a umiestnite diamant na zlý symbol na plátne, môžete použiť pinzetu, ktorá je súčasťou sady a diamant odlepiť.
  • Miestnosť, v ktorej budete pracovať na diamantovom maľovaní, si osvetlite, aby ste videli symboly.
  • Pri nalepovaní diamantov na plátno nevyvíjajte príliš veľký tlak. Nanášanie diamantov na plátno by malo byť ľahké. Diamanty sa vďaka samolepiacemu plátnu lepia samé.
  • Pokiaľ chcete urýchliť nalepovanie diamantov a chcete nalepiť niekoľko rovnakých diamantov naraz podľa symbolov, môžete použiť jednu z dvoch násad na pero, ktoré dodávame v každej sade.
Pripojte sa do
klubu Diamantového maľovania
& užite si benefity
Viac o klube