Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Tipy a triky

Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri tvorbe obrazov diamantového maľovania.

Menší rozmer pre začiatočníkov

Pre začiatočníkov je vhodnejší menší rozmer obrazu 40x50 cm. Diamantové maľovanie má byť zábava a menší rozmer vás bude určite baviť. Vyberte si motív, ktorý sa vám páči a ten si objednajte.

Pripravte sa

Než začnete tvoriť obraz diamantového maľovania, pripravte si všetky položky zo sady a upracte si pracovný priestor. Plátno by malo byť umiestnené na väčšom rovnom povrchu, aby sa vám dobre pracovalo.

Presypte si diamanty do znovupoužiteľných sáčkov

Súčasti sady sú malé vrecká s diamantmi. Na každom malom sáčku s diamantmi je kód. Súčasťou sady sú ďalej znovupoužiteľné vrecká a lepítka so symbolmi. Nájdite si na plátne kód a symbol. Potom si nájdite kód na malom sáčku a diamanty presypte do znovupoužiteľného vrecka a prilepte správny symbol. Znovupoužiteľné vrecká je možné ľahko uzavrieť a používať opakovane. Orientácia podľa symbolov na znovupoužiteľných vreckách je pohodlnejšia a rýchlejšia.

Pozor na priehľadnú fóliu

Neodlepujte priehľadnú fóliu z celého plátna naraz. Pokiaľ by ste celú fóliu odlepili z plátna, potom sa môže prach a nečistoty dostať na lepkavú vrstvu plátna. Priehľadnú fóliu odporúčame postupne odlepovať, ako budete postupne lepiť diamanty na plátno.

Vyberte si svoj štýl

Každý má svoj štýl. niekto začína lepiť diamanty z pravej strany, niekto z ľavej strany. Nech si zvolíte akýkoľvek štýl, odporúčame začínať v hornej časti plátna. Keď budete začínať v hornej časti a potom pokračovať ďalej, plátno nebude kĺzať po povrchu, na ktorom pracujete.

Keď sa pomýlite

Ak sa náhodou pomýlite a umiestnite diamant na zlý symbol na plátne, môžete použiť pinzetu, ktorá je súčasťou sady a diamant odlepiť.

Buď svetlo

Miestnosť, v ktorej budete pracovať na diamantovom maľovaní, si osvetlite, aby ste videli symboly.

Diamanty nalepujte ľahko

Pri nalepovaní diamantov na plátno nevyvíjajte príliš veľký tlak. Nanášanie diamantov na plátno by malo byť ľahké. Diamanty sa vďaka samolepiacemu plátnu lepia samé.

Na hromadné nalepovanie diamantov použite násadu

Pokiaľ chcete urýchliť nalepovanie diamantov a chcete nalepiť niekoľko rovnakých diamantov naraz podľa symbolov, môžete použiť jednu z dvoch násad na pero, ktoré dodávame v každej sade.

Diamantové maľovanie Naša ponuka